Logo&Kurumsal Kimlik

 


Tüketicinin markalarla kurduğu bu bağın güçlenmesiyle tüketicinin markayı sahiplenmesi, bu markaların özelliklerini ve önerdiklerini kendileriyle özdeşleştirerek algılamasına yol açıyor.
Günümüz ekonomik sisteminde şirketlerin hayatlarına devam edebilmeleri için marka olmaları; marka olabilmek için de iletişim faaliyetlerini büyük bir titizlik içerisinde gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Markanızı temsil eden logodan ambalaja, faturadan promosyon malzemesine tüm işleriniz markanızın elçisi konumunda olacağından dolayı dikkatle ele alınmalıdır.

Bizler markalandırma çalışması yaparken tasarım anlayışını, yerelin şartlarıyla sentezleyip, müşterilerimiz için maksimum faydayı amaçlıyoruz. Yerel tüketiciyi iyi biliyoruz; müşterilerimizin kendi müşterileriyle en doğru “deneyimi” kurmalarını sağlıyoruz.


Kurumsal Kimlik
Kurumların da herkes gibi bir adı ve imzası vardır. Kurumların basılı malzemeleri, logoları ve logolarının nasıl kullanacağı, o şirketlerde çalışan insanların, ya da her sene değiştirilen reklam ajanslarının insiyatifine bırakılamaz. Çalışanlar ve reklam ajansları değişse de kurumsal kimlik değişmez. Ancak kurumsal kimlik tasarlayan her aklı başında grafiker, sadece kimlik belirleyici malzemeye sınır koyabileceğini, reklam, film, internet vb. tasarımların nasıl yapılacağına (özellikle de k.k. yapıldıktan yıllar sonrası için) herhangi bir sınırlama getiremeyeceğini bilir. Kurumsal kimlik kılavuzunu yıllar sonra eline alan bir başka meslektaşı, ne yaparsa yapsın, sadece logoyu ne renklerde kullanabileceğini, etrafına nasıl bir sınır koyması gerektiğini, kullanabileceği minimum büyüklüğü, k.k.'da bulacak ve o da aklı başında biriyse, bunlara uyacaktır. Tasarımın geri kalan bölümü, ise onun ve kurumun kendi bilecekleri iştir.


Billboardlar ve Diğer Outdoor
Açıkhava reklamcılık ürünleri firmanızın ürün ya da hizmetleri hakkındaki bilgi ve mesajları belli bir kampanya sırasında tüketiciye ulaştırmak amacıyla tasarlanıyor. Tüketici algısının oluşumunda etkisi araştırmalarla kanıtlanmış bu reklam argümanları iç ya da dış mekânlarda kullanılabiliyor. Toplu taşıma araçları ve bu araçların istasyonları, alışveriş merkezleri, topluma açık büyük kamusal alanlar, trafik yoğunluğunun olduğu güzergâhlar, eğitim kurumları bilboard ilanları için yoğunlukla tercih ediliyor. Yaratıcı fikre bağlı olarak özel mekanlarda da kullanıldıkları için çok geniş bir mecradan oluşan Indoor/Outdoor çalışmalar mesajın ilk bakışta algılanmasını ve sloganı en çarpıcı dille hedef kitleye ulaşmasını sağlamak olmazsa olmazımızdır.


Ambalaj Tasarımı
Bir ürünün paketi, müşterileri o ürünü almaya iten en önemli sebeplerden biridir. Ambalaj pazarlamanın başlangıç noktasıdır. Ambalajın çekici görünmesi ve yeni yeni değeri anlaşılan işlevselliği ise o ürününün diğerlerinden bir adım öne çıkmasını sağlar.Afiş, Poster, Dergi, Bülten, Kitap Tasarımı
Afiş, poster, dergi, bülten ve kitap tasarımlarında vurgularınız çok kısa ve anlaşılır olmalı. Slogan doğru seçilmeli. Bu tasarımlarda izleyici yada okur yani son kullanıcı yapmış olduğunuz çalışmaya her bir sayfa bazında ortalama 3-4 saniye bakacaktır. Tasarım bu kısa zaman zarfında dikkat çekebilmeli ve müşterisinin isteklerine yanıt verebilmeli.E-mail /Mailing Tasarımları
Firmaların hem çalıştıkları iş ortaklarına hem de çalışanlarına duyurmak istediği konuya yönelik tasarlanan çalışmalardan oluşan bu hizmetlerimizde vurgulanmak istenen konuyu iyi saptıyor, vurucu bir slogan kullanıyor ve etkileyici bir tasarımla çalışmayı tamamlıyoruz. İnteraktif mecrada yapacağınız gönderimlerinize kısa sürede net yanıtlar alabilmenizi hedefliyoruz.Tanıtım Filmi/Viral Reklam/VTR/VR/360
Tanıtım filmi, kurumsal tanıtımlar dahil herhangi bir ürünün senaryolaştırılarak tanıtımının yapıldığı filmlerdir. Hazırlanacak tanıtım filmi için en iyi fikir benimsenir, daha sonra ürünle ilgili film senaryosu oluşturulur. Ürün tanıtımları için etkili bir yöntemdir.Sosyal medyada kullanım odaklı düşünüyor iseniz bu çalışmaları viral reklam filmleri ile de yürütebiliriz. Tanıtım filmleriniz görsel medyada(TV/Sinema) ve internet mecrasında kullanabileceğiniz teknik altyapıya uygun olarak hazırlanıyor.Katalog/Broşür/Insert Tasarımı
Firmaların ürün tanıtım tercihleri arasında en çok kullandıkları yöntemler arasında katalog, insert ve broşürler geliyor. Hem tanıtım hem de firmanın ürünlerinin sunumunda büyük kolaylık sağlayan bu ürünlerin profesyonel kadrolar ile tasarlanması ve kaliteli bir baskı tekniği ile sunulması çok önemlidir.