Seo Çalışmaları


SEO (SEARCH ENGİNE OPTİMİZATİON) NEDİR?

SEO, bir web sitesi hakkında arama motorları için yapılan tüm iyileştirme çalışmaları olarak tanımlanabilir. Arama motoru optimizasyonu yani SEO ile amaç web sitesinin değerini artırarak arama motorunda daha üst sıralara çıkması ve dolayısı ile site ziyaretçi sayısının artırılmasıdır.

SEO çalışmaları ile web sitenizin son kullanıcılar için hızlı, kolay ve bilgilendirici bir niteliğe kavuşması sağlanırken aynı zamanda arama motorları tarafında da web sayfanızın teknik açıdan, kolaylıkla anlaşılabileceği bir altyapı oluşturulur.SEO Ekibimize Güvenimiz Tam

Organik olarak sıralama almak istediğiniz kelimelerde başarı sağlanana kadar bizdensiniz...

Özgün İçerik Ve Link Yönetimi

İçerik yönetimi ve link inşaası arama motoru optimizasyonu için son derece önemlidir. Stratejinizi uzmanlarımızla görüşerek başarılı ve doğru bir yol izleyebilirsiniz.

Arama motoru optimizasyonu markanıza ürün ve hizmetlerinizle ilgili aramalarda yüksek sıralama sağlamayı amaçlamaktadır. Markanız için ücretsiz olarak hazırladığımız rekabet analizi ve anahtar kelime sıralama raporunu edinmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  • 105% Organik Trafik Artışı
  • 30% Bounce Rate Düşüşü
  • 80% Ortalama Ziyaret Süresi Artışı
  • 20% Satış Artışı

Kurumsal SEO Hizmetlerimizi Keşfedin
Site SEO Analizi

Sitenizin doğal arama sonuçlarındaki performansını etkileyen güncel Google SEO sıralama faktörlerine uygunluğunu eksiksiz bir şekilde analiz ediyoruz.

Anahtar Kelime Analizi

Markanız, ürünleriniz ve hizmetleriniz ile ilgili Google’da en çok aranan anahtar kelimeleri buluyoruz ve sizin için yatırım getirisi olanları özenle seçiyoruz.

Hedef Kitle Analizi

Kurumsal SEO verimliliğini arttırarak daha fazla yatırım getirisi sağlamak için hedef kitlenizin tercihlerini ve davranışlarını iyice öğrenerek stratejilerimizi geliştiriyoruz.

Rekabet Analizi

Potansiyel müşterilerinizin Google’da aradığı anahtar kelimelerde ilk sıralarda yer almak için rekabet etmeniz gereken rakiplerinizi iyice tanıyoruz.

Web Analytics

Sitenizin kullanımı ve ziyaretçi davranışları hakkında önemli istatistiksel verileri toplayarak ölçmek ve kullanıcı deneyimini geliştirerek SEO verimliliğini sürekli arttırmak için Google Anyltics gibi web analystic araçları kullanıyoruz.

Search Analytics

Sitenizin doğal arama sonuçlarındaki tıklanma ve görüntülenme sayısı, tıklanma oranı ve konum verilerini detaylı olarak Google Search Console gibi search analytics araçları ile takip ederek SEO durumunu geliştirmek için kullanıyoruz. 

Arayüz Optimizasyonu

Pek çok Google sıralama faktörünü doğrudan ve dolaylı etkileyen sitenizin görünümünü, kullanıcı deneyimini de olumlu etkileyecek şekilde özenle geliştiriyoruz.

Yazılım Optimizasyonu

Sitenizin kod yapısından tutun da kullanılan sorgu sayısına kadar Google faktörlerini etkileyen tüm etkenleri verimliliği arttırmak için dikkatlice geliştiriyoruz.

Site Haritaları

Arama motoru robotlarının sitenizin tüm sayfalarına doğrudan ve kolayca ulaşabilmesi, yeni yayınlanmış veya içeriği güncellenmiş sayfalardan çok daha hızlı haberdar olabilmesi için site haritaları oluşturuyoruz. 

Adresleri Yönlendirme

Arama motoru robotlarının ve ziyaretçilerin adresi değişmiş sayfalara ulaşmaya çalışarak hata sayfaları ile karşılaşmalarını önlemek için yönlendirmeler yapıyoruz.

Nesneleri Sıkıştırma

Sayfa yüklenme hızını arttırmak için HTML, CSS, JavaScript dosyaları ve görüntü kalitesi bozulmadan boyutu küçültülebilecek tüm görselleri optimize ediyoruz.

Açılışı Hızlandırma

Web tarayıcıları siteleri baştan sona doğru yüklediği için CSS, JavaScript gibi dosyaları yerine yakın ekleyerek yüklemeyi hızlandırıyoruz.

İçerik Geliştirme

Hem markanızın ürün ve hizmetlerini ziyaretçilere daha etkili bir şekilde tanıtabilecek hem de arama motorlarının kalite yönergelerine uyum sağlayacak içerikler üreterek sitenizin SEO başarısını doğal yollarla geliştiriyoruz.

Özgün İçerik Uygulamaları

Arama motorları kullanıcılarına çeşitlilik sunabilmek için aynı içeriğe sahip iki sayfayı ilk sıralarda göstermek istemez. İlk sıralarda yer alabilmek için tüm içeriklerin özgün bir şekilde SEO uyumlu olarak üretilmesini sağlıyoruz.

Sayfa Başlıkları

Anahtar kelimeler ile sayfa konusunu belirten anlamlı başlıklar oluşturuyoruz.

Sayfa Açıklamaları

Sayfa içeriğini özetleyen tıklanma olasılığı yüksek açıklamalar yazıyoruz.

SEF Adresler

Sayfaların adreslerini arama motoru dostu bir yapıya kavuşturuyoruz.

Özel Başlıklar

İçerikte H1, H2, H3 gibi başlıkları SEO uyumlu hiyerarşi yapısında kullanıyoruz.

Özgün Görseller

Sitedeki görsellerin de özgün olmasını ve ALT metni kullanılmasını sağlıyoruz.

Doğal Dış Bağlantılar

Google için referans niteliğinde olan doğal dış bağlantılar kazanmanız için markanızın, ürünlerinizi ve hizmetlerinizin diğer internet sitelerinde ve sosyal medya profillerinde doğal yollarla paylaşılmasını sağlıyoruz.

İstenmeyen Dış Bağlantıları Bildirme

Web sitenize diğer sitelerden gelen backlink yani dış bağlantıları sürekli takip ederek analiz ediyoruz ve zararlı veya düşük kaliteli olan bağlantıları tespit ederek SEO performansını korumak amacıyla Google Disavow Tool ile reddediyoruz.

SERP Optimizasyonu

Arama motoru sonuç sayfasında sitenizin kullanıcılara gösterilen sayfalarının başlıklarını, meta açıklamalarını ve sayfa adreslerini; tıklanma oranını yükseltmek amacıyla optimize ederek SEO performansını arttırıyoruz

Kullanıcı Deneyimi Geliştirmeleri

Google’da arama yaparak sitenizi ziyaret eden kullanıcıların sayfada kalma süresinden sitede gezdiği ortalama sayfa sayısına kadar tüm davranışlarını ölçerek kullanıcı deneyimini doğal optimizasyonlarla geliştiriyoruz.